FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest
31Ağustos2012
PDFYazdıre-Posta

Alanya ve Sürdürülebilir Turizm Çalıştayı

calistay350Alanya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Teklif Çağrısı Turizm Potansiyelinin Değerlendirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen TR61/11/Turizm/Kamu/01-16 sözleşme numaralı ''Sorumlu Turizm Sorunsuz Gelecek'' başlıklı projemizin faaliyetleri kapsamında ''Alanya ve Sürdürülebilir Turizm'' başlıklı Çalıştay 29.08.2012 14.00'te ALTSO'da gerçekleşti.

Söz konusu çalıştayda Alanya Turizminin güncel problemleri ve bu problemlerin nasıl çözülebileceği, değişen müşteri talepleri ve buna bağlı olarak Tur Operatörlerinin talepleri, güncel uygulamalar ve bu uygulamalardan nasıl faydalanabiliceği,Travelife sisteminin Alanya Destinasyonunda uygulanabilirliği ve Uluslararası Arenada ne gibi farklılıklar getireceği sorularına cevap bulmak için  sektörün içerisindeki üst düzey yöneticilerle bir araya gelindi. Katılımcı portföyündeki çeşitliliğin etkili olması amaçlandı. Katılımcılar arasında TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Yeşil Yıldız Projesi personeli Sn. Banu Bedel, ALTİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Hayriye S.Argun, Alanya Belediyesi temsilcileri ,konaklama tesis üst düzey yöneticileri ve bölgedeki turistik tesislere çeşitli konularda danışmanlık hizmeti veren firma temsilcileri bulundu. Katılımcılar çalıştayda verimli sonuçların elde edildiğini ve projenin Alanyanın Geleceği için çok önemli olduğunu dile getirdiler.

 

 

 

website

website2

  

website3

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 2011 yılı Turizm Potansiyelinin Değerlendirilmesi Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan bu web sitesinin içeriği Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve/veya Kalkınma Bakanlığı?nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Alanya Ticaret ve Sanayi Odası?na aittir.