FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest
06Şubat2013
PDFYazdıre-Posta

Proje Kapanış Toplantısı

PROJE KAPANIŞ TOPLANTISI 08.02.2013 10:00'da ALTSO Konferans Salonunda.

Odamız tarafından yürütülen Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 2011 Yılı Teklif Çağrısı Turizm Potansiyelinin Değerlendirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenen TR61/11/Turizm/Kamu/01-16 sözleşme numaralı ??Sorumlu Turizm Sorunsuz Gelecek?? başlıklı projemizin faaliyetleri başarıyla sonuçlanmıştır. Projemizin temel amacı uluslararası çevreye duyarlı tesis sertifikası olan ?Travelife Sürdürülebilirlik Sistemi??nin bölgemizde tanıtılması ve yaygınlaştırılmasıdır.

travelife

 

 

Travelife Sürdürülebilirlik Sistemi Avrupalı Tur Operatörleri tarafından tercih edilen, kendi otellerinde uyguladıkları ve çok yakın gelecekte kontrat yapacakları otellerde de uygulanmasını isteyecekleri, turizmin olumsuz etkilerini asgariye indirmeyi amaçlayan, uygulanması kolay, düşük yatırım maliyetleriyle gerçekleştirilebilecek bir sistemdir. Sistemin ana hedefleri düşük kaynak kullanımı sağlayarak çevreye duyarlı olmak, yerel kültürel değerleri korumak ve turizmin yerel ekonomiye katkıda bulunmasını sağlamaktır.

 

Söz konusu Projemizin sonuçlarını aktarmak, gelinen süreçteki performans göstergelerini paylaşmak amacı ile 8 Şubat 2013 Cuma günü saat 10:00 ?de proje kapanış toplantısı ALTSO Konferans Salonunda gerçekleşecektir. Söz konusu toplantı?nın bir gün öncesinde 7 Şubat 2013 Perşembe Günü saat 14:00 ?te ??Alanya ve Sürdürülebilir Turizm 2?? başlıklı Çalıştay gerçekleştirilecektir.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 2011 yılı Turizm Potansiyelinin Değerlendirilmesi Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan bu web sitesinin içeriği Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve/veya Kalkınma Bakanlığı?nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Alanya Ticaret ve Sanayi Odası?na aittir.