FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest
10Temmuz2010
PDFYazdıre-Posta

Travelife - nedir?

travelife logo

Tur Operatörleri Federasyonu tarafından geliştirilmiş turizm endüstrisinde sürdürülebilir yönetim kriterlerinden oluşmuş uygulanması kolay bir sistemdir. Travelife, dünyada birçok otel ve apart otelde uygulanmış global bir sistemdir. Travelife; üyelerinin sürdürülebilir ve iyi iş pratikleri geliştirmelerine, aynı zamanda turizm sektörü içerisinde, Avrupa ve dünya çapındaki tüketicilere başarılarını tanıtmalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Travelife Sürdürülebilirlik Sistemi Avrupalı Tur Operatörleri tarafından tercih edilen, kendi otellerinde uyguladıkları ve çok yakın gelecekte kontrat yapacakları otellerde de uygulanmasını isteyecekleri, turizmin olumsuz etkilerini asgariye indirmeyi amaçlayan, uygulanması kolay, düşük yatırım maaliyetleriyle gerçekleştirilebilecek bir sistemdir. Sistemin ana hedefleri düşük kaynak kullanımı sağlayarak çevreye duyarlı olmak, yerel kültürel değerleri korumak ve turizmin yerel ekonomiye katkıda bulunmasını sağlamaktır.

 

 

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 2011 yılı Turizm Potansiyelinin Değerlendirilmesi Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan bu web sitesinin içeriği Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve/veya Kalkınma Bakanlığı?nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Alanya Ticaret ve Sanayi Odası?na aittir.